Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

… i nohy a pokožka mohou mít svůj jarní detox?

Oproti vlasům a obličeji zůstávají nohy po většinu roku skryté. A to je jeden z důvodů, proč mnoho z nás má tendenci na ně tak trochu zapomínat. Přitom jsou to právě chodidla, která každodenně musí nést tíhu celého těla. Často si na ně vzpomeneme až když se začíná blížit letní dovolená.

Nemyslíte, že je na čase to změnit? Pojďte si společně s námi udělat takový jarní nožní detox a připravit své nohy na teplejší měsíce, kdy jim rádi dopřejeme otevřenou obuv, nebo chůzi naboso.

Bez ohledu na to, zda jste muž nebo žena, péče o nohy by měla být neodmyslitelnou součástí vaší denní rutiny. Ponořte se do komplexního světa péče o nohy s praktickými radami a tipy, které vám pomohou udržet nohy v perfektní kondici. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak vybrat ty správné výrobky na míru.

Péče o nohy začíná základními, ale zásadními kroky:

  1. Denní hygiena: Ujistěte se, že vaše nohy jsou každý den čisté a suché. Při sklonech k vyšší potivosti používejte vhodné přípravky.
  2. Uvolnění a relaxace: Pravidelně si dopřávejte blahodárně působící lázeň pro nohy na změkčení pokožky a nehtů, která je ideální jako příprava pro další ošetření nohou, ale také jako domácí wellness a pro navození celkové pohody, relaxace a uvolnění mysli. 
  3. Odstranění odumřelé kůže: Po každé koupeli použijte nejprve pemzu pro odstranění odumřelé kůže a zjemnění tvrdé a zrohovatělé pokožky. 
  4. Hydratace: Po osušení nohou použijte vhodný krém nebo naši speciální pěnu podle druhu vaší pokožky. Pamatujte, že důležitá je přirozená vlhkost, nikoli mastnota!
  5. Nehty: Nezapomínejte na své nehty. Pravidelně je zastřihujte, vyživujte a posilujte, dbejte na nehtovou kůžičku a bojujte s případnou plísňovou infekcí.
  6. Kuří oka a mozoly: Kontrolujte, zda nemáte kuří oka, mozoly a otlaky.
  7. Únava: Po dlouhém dni na nohách jim udělejte dobře s osvěžující pěnou pro blahodárnou péči o unavené a těžké nohy a křečové žíly.
  8. Odborná péče: Při vážnějších problémech neváhejte navštívit podiatra.
  9. Cvičení: Osvědčeným způsobem, jak stimulovat krevní oběh v chodidlech a tím zlepšit jejich výživu, je cvičení. Ohýbejte a narovnávejte svá chodidla a prsty. Třeba u čtení knihy nebo sledování televize.
  10. Otužování chodidel: Pozitivně ovlivňuje jak nervovou činnost, tak prokrvení kapilár. Doporučujeme jednou denně sprchovat nohy alespoň od kolen dolů (klidně i výš, pokud si troufáte). Nejprve je 15–20 vteřin oplachujte teplou vodou a pak 15–20 vteřin vodou studenou. Takto postup zopakujete 3–7×, vždy se končí chladnou vodou. 

 

Naše profesionální kosmetika vám nabízí salónovou kvalitu péče o nohy přímo u vás doma. Ideální pro ty, kteří hledají profesionální výsledky bez nutnosti návštěvy salonu.

Myslete na své nohy, aby vám sloužily dobře, dlouho a vždy vypadaly skvěle!

Pro Váš snadnější výběr jsme připravili tématické balíčky pro jarní detox pokožky

 

                                                            DIABETIC                                                                    PRO ŽENY                                                                           PRO MUŽE

     DETOX DIABETIC                      DETOX PRO ZENY                         DETOX PRO MUZE