Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

Ztráta nehtu

Nehtová protetika UNGUISAN je metoda náhrady přírodních nehtů umělými a to jak u nohou, tak i rukou. Tato metoda byla vynalezena panem Josefem Greppmayrem (1901 – 1977) a následně v roce 1953 patentována. Postupem času podstoupila další vývoj a propracování a dnes je pravděpodobně nejuniverzálnější a nejpropracovanější formou náhrady přírodních nehtů. 

Nehtová protetika je neoddělitelně spjata s hmotou UNGUISAN. Název je složen ze dvou latinských slov „unguis“ – nehet a „sanus“ – zdraví. Cílem této léčby je uzdravit přírodní nehet. 

Unguisan je hmota z umělé pryskyřice skládající se z prášku a tekutého zpevňovače. Smícháním těchto dvou ingrediencí dochází během několika málo minut k polymeraci. Následně je možné tvarovat takto vzniklou hmotu do tvaru skutečného nehtu, jehož barva, tvar a vlastnosti odpovídají nehtu skutečnému, přírodnímu. Takto uměle vytvořený nehet je trvanlivý a rovněž šetrně spojený se zbytkem přírodního nehtu, který je pro uplatnění této techniky nezbytný. 

Unguisan může být použit k mnoha problémům s nehty, i když je vždy třeba mít na paměti rozdíl mezi chronickým poškozením a dočasným poškozením nehtu. Základním pravidlem ovšem je, že musí na prstu být alespoň zbytek přírodního nehtu, který následně využijeme k trvalému připevnění nehtu umělého. 

Příklady frekventovaných problémů, které Unguisan pomáhá léčit: 

- traumatická ztráta nehtu - onychorrhexis 

- schizonychia - onchogryposis - kosmetické defekty 

Tato metoda nesmí být použita, pokud máte otevřené rány nebo jiná zranění na stávajícím nehtu. V případě výskytu mykóz lze rozhodnout podle individuálních okolností. 

nehet1

Nalévaný nehet Před/Po

nehet2

Umělý nehet Před/Po

 

ob1