Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

...antioxidační účinky a hromada vitamínu C, to je extrakt z listů černého rybízu!

Černý rybíz. Všichni ji známe hlavně jako součást našich zahrad, ještě lépe jako marmeládu nebo dobrotu ve skvělém babiččině koláči.

Málokdo však už ví, že extrakt z listů černého rybízu obsahuje různé složky jako třeba flavonoidy, organické kyseliny, vitamíny (např. vitamín C) a další biologicky aktivní látky.

Černý rybíz je tak ceněn pro své zdravotní přínosy a extrakt z listů lze použít v různých produktech, včetně doplňků stravy, kosmetiky a farmaceutických výrobků. Ve vědecké literatuře existuje spousta výzkumů o zdravotních přínosech černého rybízu, jako jsou jeho antioxidační a protizánětlivé vlastnosti a jeho účinky na zdraví srdce.

My v našich výrobcích používáme Extrakt z listů černého rybízu (Ribez Nigrum Leaf Extrakt), jehož vlastnosti hrají důležitou roli v péči o nehty a pokožku.

  • Antioxidační účinky: černý rybíz je známý svými antioxidačními látkami jako je vitamín C a flavonoidy. Tyto látky pomáhají bojovat proti volným radikálům, které mohou narušovat zdraví nehtů a pokožky.
  • Protizánětlivé vlastnosti: extrakt z černého rybízu svými  protizánětlivé vlastnosti, pomáhá zmírnit zánět v okolí nehtového lůžka.
  • Vitamín C: vitamín C, který je rovněž v černém rybízu obsažen, je důležitý pro tvorbu kolagenu, bílkoviny zodpovědné za pružnost pokožky, vlasů a nehtů. Tím podporuje zdraví nehtů a pokožky zachováním jejich pružnosti a odolnosti.
  • Celková podpora zdraví pokožky a nehtů: souhrn výživných látek, obsažených v extraktu z černého rybízu, obecně napomáhá celkové podpoře zdraví pokožky a nehtů.

 

Samozřejmě, že účinnost konkrétního produktu závisí nejen na přítomnosti konkrétních složek, ale také na dalších faktorech, jako je celý vzorec, způsob použití, individuální vlastnosti těla a životní styl. Proto je vždy důležité přečíst si složení produktu, případně se poradit s dermatologem nebo specialistou na péči o nehty a nohy a vybrat si produkty, které vyhovují vašim potřebám.

My vám můžeme doporučit Tinkturu na nehty Unguisan a krémovou pěnu Callusan Rapid. Oba výrobky jsou ověřené mnoha lety praktického užití a blahodárných účinků na nehty a pokožku. Samozřejmostí je vhodnost použití i pro diabetiky a jejich proplacení zdravotní pojišťovnou.

Pokud vás tedy trápí plíseň nehtů, jejich třepení či lámavost nebo naopak suchá svědivá pokožka, pak není na co čekat.

Pohodlně se usaďte a opečovávejte své nohy a ruce. A potom si třeba dejte ten skvělý rybízový koláč. Nejlépe od babičky😊

Unguisan_2020 Nagelhauttinktur 242 C7 Callusan rapid rgb