Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

Zarůstající nehty

Zarůstající nehty se zpočátku tváří poměrně nevinně, později ale mohou způsobit hned řadu komplikací - otok, infekce či zánět. Bolest ze špatně rostoucího nehtu navíc znepříjemňuje postiženému jeho každodenní život. I obyčejná chůze se tak stává bolestivou a problematickou. Není ale všem dnům konec. V dnešní době lze zarůstající nehty úspěšně vyléčit, a to i bez potřeby chirurgického zákroku.

spona_pred spona_po

Levý obrázek - zarostlý nehet / Pravý obrázek - nehet po aplikování spony a následné léčbě


Projevy zarůstajících nehtů


●Kroutící zarůstající nehet
●Bolest v okolí nehtu
●Zčervenání a zarudnutí
●Otok prstu a v okolí nehtu
●Krvácení z podráždění
●Infekce či zánět
●Vznik plísňového onemocnění

Příčiny


Zarůstající nehet bývá nejčastěji způsoben dlouhodobým tlakem na prst (obvykle palec). Špatně zvolená velikost obuvi nebo nekvalitní nepřizpůsobivý materiál vyvíjí nepřiměřený tlak na prst a nehet se tak začne deformovat a zarůstat. Nemusí se však jednat jen o špatné boty. Na vině může být i celá řada jiných věcí.

K nejčastějším příčinám zarůstání patří:

●Nevhodná obuv
●Dědičnost (predispozice)
●Úraz
●Nevhodná péče o nehty na nohou
●Nadváha
●Hormonální nerovnováha
●Metabolická onemocnění

Léčba zarůstajícího nehtu


Hned zkraje je vhodné odstranit příčinu problému (je-li to možné). Tedy vyměnit obuv, naučit se správně udržovat nehty (stříhat rovně, nikoliv do oblouku) či upravit životosprávu. Vhod přijdou také speciální přípravky pečující o nehtové okolí a zabraňující vzniku plísní, například NAILCARE - TINKTURA. Přípravek obsahuje extrakty z islandského mechu a černého rybízu, které poskytují skvělou ochranu před plísňovým onemocněním.

spona

V pokročilých fázích zarůstání se poté přechází buď chirurgickému zákroku, nebo v dnešní době oblíbenější ortonyxii.

Ortonyxie je zjednodušeně řečeno rovnání nehtů pomocí nehtového rovnátka neboli špony. K velmi používaným modelům v současnosti patří jednodílné špony Ross Fraser. Po zhodnocení stavu a situace pacienta se vyhotoví silikonový otisk nehtu a následně sádrový odlitek. Připraví se špona, která se jemně nasune na nehet, aktivuje se a připevní. Vlivem působení jemného tlaku se nehet postupně vrací do správné pozice. Tato metoda je oproti chirurgickým úpravám méně invazivní a velmi efektivní a účinná.

03 Blue Light Application 1 bubble rgb03 Blue Light Application 2 bubble rgb

03 Blue Light Application 3 bubble rgb