Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

Suchá pokožka

Problém se suchou kůži na nohou trápí muže i ženy různého věku. Mezi hlavní příznaky patří svědění, nepříjemný pocit pnutí, šupinkovatění, zarudnutí a citlivost. V krajních případech dochází k popraskání a vzniku nepříjemných ran. Lidé si nejčastěji spojují suchou kůži s dehydratací či suchým prostředím. Příčin ale může být mnohem více a ne vždy jsou na první pohled patrné.

Příčiny suché kůže na nohou


 • Nevyvážená strava
 • Hormonální výkyvy
 • Dehydratace
 • Stres, úzkost a jiné psychické problémy
 • Vnější prostředí - chlad, sucho nebo naopak teplo a slunce
 • Kontakt s dráždivou látkou
 • Úzká či příliš hrubá obuv a oblečení
 • Dlouhé stání na nohou
 • Zvýšený pohyb

 

Jak na suchou kůži?


Než se pustíte do hydratování pokožky, je důležité se zamyslet, proč suchá kůže na nohou vzniká. Zda za to může nevyrovnaná strava, pobyt v nevhodném prostředí, nedostatečná péče o pokožku nebo třeba stáří (je přirozené, že s rostoucím věkem klesá pružnost pokožky a ta se postupem věku stává sušší). Jakmile objevíte příčinu, můžete se pustit i do hydratace suché kůže.

 1. Správná péče o pokožku - Sprchujte se vlažnou vodou a po osušení pokožku ošetřete šetrnými produkty na suchou pokožku (z naší nabídky doporučujeme Callusan HYDRO, RAPID či FORTE).
 2. Vyhýbejte se parfémovaným přípravkům a prostředkům s alkoholem.
 3. Zaměřte se na bohatou stravu plnou vitamínů a minerálů.
 4. Zvyšte svůj pitný režim.
 5. Vyhýbejte se alkoholu a nikotinu.
 6. Chraňte kůži před chladem a sluncem (doma i venku).
 7. Omezte dlouhé stání na místě nebo si naopak dopřejte klid od neustálého pohybu.
 8. Nenoste příliš upnuté boty, ponožky či punčocháče.
 9. Pravidelně pokožku hydratujte.

 

MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ

↓↓↓↓

C7 Callusan rapid rgb

Callusan RAPID -

na suchou kůži se sklony k plísním

Suchá kůže na nohách bývá (stejně jako vlhká chodidla) náchylná k plísňovému onemocnění. Účinná pěna Callusan RAPID nabízí skvělé řešení pro ty, kteří chtějí zmírnit suchou kůži na nohou a zároveň zamezit vzniku plísní. Pěna obsahuje přírodní výtažky z islandského mechu a černého rybízu. Neobsahuje clotrimazol, přidaná barviva ani parfémy a navíc je vhodná i pro diabetiky.

Obsahuje 5% Urea (syntetická močovina) a je vhodný také pro diabetiky.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN RAPID

C2 Callusan hydro rgb

Callusan HYDRO -

pro suchou a dEHYDRATOVANOU pokožku

Zvláčňující pěna Callusan HYDRO je ideální pro všechny, které trápí suchá dehydrovaná pokožka. Složení obohacené o 5% syntetickou močovinu (Urea) a účinnou kyselinu stearinovou dodává kůži vlhkost a sametovou hebkost. Pěna je vhodná k péči o nohy i o celé tělo. Nemastí, naopak pomáhá získat pokožce její přirozenou pružnost a vlhkost. Při pravidelném používání zabrání šupinkování kůže, suchým místům i podráždění.

Obsahuje 5% Urea (syntetická močovina) a je vhodný také pro diabetiky.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN HYDRO

C1 Callusan mares rgb

Callusan mares -

pro suchou pokožku s osvěžující vůní

Krémová pěna MARES na ruce, nohy a celé tělo vám odhalí to nejlepší, co moře a oceány nabízí. Výtažky z hnědých řas s vysokým obsahem cenných látek, mořský kolagen a další minerály v původní bio formě, které navracejí kůži přirozenou vlhkost. Spolu s osvěžující vůní vše vytváří perfektní kombinaci, která bude hýčkat pokožku nohou i celého těla.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN MARES

Callusan hand+ -rgb

Callusan HAND+ -

pro SUCHÉ RUCE

Jemná pěna na ruce Callusan HAND+ vás překvapí příjemnou aplikací a rychlým vstřebáváním. Konzistence je lehká jako pírko a přitom vysoce hydratační. Pěna zvláční pokožku, aniž by na ni zanechala nepříjemný mastný film. Po použití bude kůže na rukou odolná, hladká a na první pohled atraktivnější. Za jedinečné účinky vděčí pěna mléčným proteinům a avokádovému oleji, které si díky šetrné inovativní technologii uchovaly většinu vzácných látek.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN HAND+