Zůstaňme v kontaktu

Přihlašovací údaje vám zašleme na e-mail.

Atopický ekzém

Neurodermitida, známá také jako atopický ekzém, spadá pod chronická zánětlivá onemocnění kůže. Jak už sám název napovídá, jedná se o nepříjemnou kožní nemoc, která je spojená s psychikou pohodou a zdravím daného jedince. Objevuje se u kojenců i dospělých a vyvolává nepříjemné svrbění.

MÁME PRO VÁS ŘEŠENÍ

↓↓↓↓

C2 Callusan hydro rgb

Callusan HYDRO -

pro suchou a dEHYDRATOVANOU pokožku

Zvláčňující pěna Callusan HYDRO je ideální pro všechny, které trápí suchá dehydrovaná pokožka. Složení obohacené o 5% syntetickou močovinu (Urea) a účinnou kyselinu stearinovou dodává kůži vlhkost a sametovou hebkost. Pěna je vhodná k péči o nohy i o celé tělo. Nemastí, naopak pomáhá získat pokožce její přirozenou pružnost a vlhkost. Při pravidelném používání zabrání šupinkování kůže, suchým místům i podráždění.

Obsahuje 5% Urea (syntetická močovina) a je vhodný také pro diabetiky.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN HYDRO

 

Projevy atopického ekzému


Atopický ekzém se projevuje silným svěděním a pálením pokožky. Postižená kůže zhrubne, vysychá a vytváří se na ni krusta. Není výjimkou ani bolest zasažené oblasti a blízkého okolí (bolest vzniká dokonce i v nervových zakončeních “zdravé” pokožky). Po ustoupení aktivní fáze onemocnění se mohou dokonce nepříjemné pocity pálení poměrně dlouho vracet.

Shrnutí projevů:

 • Hrubá suchá kůže s krustami
 • Intenzivní svědění a svrbění
 • Bolest zasažené oblasti a blízkého okolí
 • Pálení pokožky
 • Rozšiřování i na jiná místa na těle

 

Neurodermitida postihuje děti i dospělé napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejčastěji se objevuje na hlavě, obličeji a místech s jemnější a vlhčí kůží (typicky podkolenní a loketní jamky, rozkrok apod.). Atopický ekzém rozdělujeme dále na dvě formy: Rozptýlená a ohraničená forma.

Rozptýlená forma


Mívá dlouhodobý průběh a v určitých fázích života se zhoršuje a rozšiřuje se i na okolní zdravou pokožku (typicky během puberty).

Ohraničená forma


Označuje se také jako ohnisková a bývá fixována obvykle na jedno místo. Objevuje se většinou v dospělosti a postihuje například oblast genitálií, šíji, holeně či řitní otvor. Na postiženém místě dochází ke zbytnění ložiska ekzému, jeho zabarvení a ostrému ohraničení (odtud odvozen i název).

Kde se atopický ekzém bere?


Atopický ekzém vzniká v důsledku poruchy metabolismu a funkce části nervového systému.

V podstatě se dá říci, že čím větší bude podráždění, napětí a stres, tím horší budou i projevy atopického ekzému. Neurodermitida je tedy napojená na:

 • Vnější podráždění (chemikálie, dráždivé látky)
 • Alergie
 • Deprese
 • Stres
 • Napětí
 • Žaludeční neurózy
 • Cévní křeče
 • Hormonální změny

 

Příčin atopického ekzému může být opravdu mnoho a u každého jedince se liší. Sklony k neurodermitidě jsou také dědičné. Následným spouštěčem poté může být výše zmíněný stres, trauma, hormonální výkyv (např. puberta) nebo alergie.

Péče o atopickou pokožku


Pokožka zasažená neurodermitidou bývá podrážděná a suchá. Je tedy důležité ji hydratovat a pravidelně o ni pečovat. Čím sušší pokožka bude, tím více bude svědit a ekzém se bude zhoršovat. K péči o suchou kůži doporučujeme krémovou pěnu Callusan HYDRO, případně Callusan EXTRA.

Pěny Callusan obsahují syntetickou močovinu (Urea), která zvláčňuje kůži a proniká i do jejich hlubších vrstev. Oproti běžně dostupným přípravkům ve složení nenajdete žádné mastné složky. Pěny tak nezanechávají na pokožce mastný film a neucpávají póry. Kůže může přirozeně dýchat a zároveň získá zpět svou vlhkost, pružnost a elasticitu.

 

C3 Callusan extra 300-125-40ml-rgb2

Callusan EXTRA -

ZVLHČUJE kůži a CHRÁNÍ jí PŘED POŠKOZENÍM

Krémová pěna pro každodenní péči o velmi suchou a drsnou kůži. Při pravidelném užívání zvlhčuje pokožku a chrání ji před poškozením. Obsahuje účinné 10% Urea (syntetickou močovinu), které zvláčňuje kůži a proniká i do jejich hlubších vrstev. Pěna pokožku nemastí, ale dodává ji přirozenou vlhkost a pružnost. Složení je obohaceno o kyselinu stearinovou, která navíc chrání kůži před nepříznivými vnějšími vlivy a vyrovnává mastící efekt.

Obsahuje 10% Urea (syntetická močovina) a je vhodný také pro diabetiky.

PODÍVAT SE NA CALLUSAN EXTRA